Yerli Yarışmalar Yaratıcı Tasarımları Bekliyor

Yerli Yarışmalar Yaratıcı Tasarımları Bekliyor

İnsan elinin değdiği bütün ürün, yapı ve hizmetlere şekil veren tasarım kavramı, yaşanabilir bir dünya oluşturma konusunda sıklıkla başvurulan mecralardan biri olarak öne çıkıyor. Tasarım odaklı düşünce yapısının oldukça büyük bir değer kazandığı son zamanlarda tasarımcıları teşvik etme ve tasarım dünyasını güçlendirme hedefiyle düzenlenen yarışmalar da dikkat çekiyor. İşte yeni ve yaratıcı yeteneklerin keşfedilmesine önayak olan yerli tasarım yarışmalarına örnekler…

Savunma sektörü tasarım ile canlanıyor

2019 yılında üçüncü kez düzenlenen FNSS MILDESIGN Uluslararası Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması, savunma sektöründe tasarımın rolünü güçlendirmeyi hedefliyor. Genç tasarımcıları sektörün önde gelen isimleriyle buluşturmayı amaçlayan yarışma kapsamında sektörde ihtiyaç duyulan tasarımcı eksiğine de çözüm sunmak planlanıyor. Profesyonel ve öğrenci olmak üzere iki farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmaya son başvuru tarihi ise 1 Mart 2019.

Yerli Yarışmalar Yaratıcı Tasarımları Bekliyor 2

Mimarlık bilinci gelişiyor

Beşinci defa hayata geçirilen Mimar Turgut Cansever Uluslararası Mimarlık Ödülleri, Turgut Cansever’in anılmasının yanı sıra ulusal ve uluslararası olmak üzere nitelikli projelerin ortaya çıkarılmasını hedefliyor. Mimarlık ve çevre bilincinin gelişmesiyle birlikte mimarlık kültürünü de tanıtmayı amaçlayan yarışma, Turgut Cansever’in ölüm yıl dönümüne denk gelen 22 Şubat haftasında düzenleniyor. Uluslararası Mimarlar Birliği’ne bağlı meslek odalarına kayıtlı mimarların projeleriyle katılabilecekleri yarışma için son başvuru tarihi 21 Ocak 2019.

Yerli Yarışmalar Yaratıcı Tasarımları Bekliyor 3