Yerli Yarışmalar Tasarım Dünyasını Güçlendiriyor

Yerli Yarışmalar Tasarım Dünyasını Güçlendiriyor

Dünyaya şekil veren tasarım kavramı, hem işlevsellik hem de estetiklik bakımından önem taşıyan projelerin doğmasına önayak oluyor. Günlük hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra göze hitap eden tasarımlar ile topluma sosyal ve ekonomik anlamda fayda sağlamak mümkün olabiliyor. Bu anlamda düzenlenen yerli yarışmalar ise genç yeteneklerin keşfedilmesine ve yararlı uygulamaların yaratılmasına zemin hazırlıyor. İşte hem grafik hem de mimari tasarım alanında dikkat çeken yarışmalara örnekler…

Film festivalinin afişi belirleniyor

2019 yılı itibarıyla 30. kez düzenlenen Ankara Uluslararası Film Festivali, Türkiye sinemasının gelişmesine katkı sağlayan yapımları teşvik etmesiyle öne çıkıyor. Uzun film, kısa film, ilk film ve belgesel gibi kategorilerde yarışan filmlerin sunulduğu festivalin afiş tasarımı için ise ayrı bir yarışma düzenleniyor. Festivalin duyurulması ve tanıtılması hedefiyle düzenlenen 30. Ankara Uluslararası Film Festivali Afiş Yarışması, bireysel, kurumsal ve ekip olarak katılımları kabul ediyor. Son başvuru tarihi 28 Aralık 2018.

Yerli Yarışmalar Tasarım Dünyasını Güçlendiriyor 2

Öğrenciler depreme dayanıklı binalar tasarlıyor

2019 yılında 5. kez düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması, inşaat ve mimarlık fakültelerinde öğrenim gören üniversite öğrencilerini hedef alıyor. Öğrencilerde deprem bilincini ve depreme dayanıklı bina tasarımı becerisini artırmayı hedefleyen yarışma, deprem mühendisliğini tanıtmayı da amaçlıyor. En fazla beşer kişilik takımlardan oluşan lisans öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışma kapsamında ön elemeden geçen projeler, gerekli malzemeler ile bina maketine dönüştürülecek. Proje başvuruları için son tarih ise 21 Aralık 2018.

Yerli Yarışmalar Tasarım Dünyasını Güçlendiriyor 3