Yerli Platformlardan İnovatif Çözümler

Yerli Platformlardan İnovatif Çözümler

Teknolojinin kilit bir rol oynadığı günümüz dünyasında girişimcilik ruhu taşıyanların ortaya koyduğu inovatif uygulamalar hayatı çok daha pratik bir hale getiriyor. Bu anlamda gerek şirketlere gerekse son kullanıcıya değerli bilgiler sunan platformlar, toplumların sosyal ve ekonomik boyutta kalkınmalarını sağladığı gibi sağlık noktasında da etkili olabiliyor. İşte hem kurumsal firmalara hem de tüketicilere önemli fayda sağlayan yerli platformlara örnekler…

Meyve ve sebzelerin kontrolü artık kullanıcıların elinde

Hiç kuşkusuz ki sağlığına dikkat eden çok sayıda insan, tükettiği gıdalar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. İşte tam da bu noktada mutfağına giren meyve ve sebzelerin nereden geldiğini öğrenmek isteyen kullanıcılar için Hal Kayıt Sistemi devreye giriyor. Hal.gov.tr web sitesi üzerinden ulaşıldığı gibi aynı zamanda mobil uygulama olarak da sunulan sistem, 5957 sayılı Sebze ve Meyveler ile Yeterli Arz ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’dan yola çıkıyor. Buna göre mobil cihazları aracılığıyla süpermarketlerde meyve ve sebze bölümlerinde bulunan QR kodlarını tarayan kullanıcılar, HKS mobil uygulaması üzerinden ürünle ilgili üretici, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi önemli detaylara ulaşabiliyor.

Yerli Platformlardan İnovatif Çözümler 2

Kurumsal firmalar için dijital öğrenme çözümleri

İlkay Öztürk tarafından kurulan Infinity CloudLMS, kurumsal firmaların dijital öğrenme ihtiyaçlarına odaklanıyor. Zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan bir çözüm olarak öne çıkan platform, kurum içi e-öğrenme imkanı sunuyor. Platform ve içerik geliştirme hizmetleri veren Infinity CloudLMS, an itibarıyla bünyesinde 30’un üzerinde modül ve 724 adet e-eğitim barındırıyor. Platformun hizmetlerinden halihazırda 314 şirket yararlanıyor.

Yerli Platformlardan İnovatif Çözümler 3

Görsel Kaynak: https://www.foodnavigator.com