Yerli Platformlar ile Kullanıcılar Ortak Paydada Buluşuyor

Yerli Platformlar ile Kullanıcılar Ortak Paydada Buluşuyor

Tüketen değil üreten bir birey olmanın büyük değer kazandığı son zamanlarda her ihtiyaca yönelik girişimlerin doğduğuna tanıklık etmek mümkün. Pazardaki açıkları yakalayarak kullanıcıların ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik ürün ve hizmet sunma yolunda kolları sıvayan girişimciler, günlük hayatı kolaylaştıran platformlara imza atıyor. Peki kullanıcıları ortak paydada buluşturan yerli platformlardan hangileri sağladığı fayda ile öne çıkıyor?

Animeseverler dilediklere içeriklere kavuşuyor

Uzak Doğu yapımı film ve diziler her geçen gün popülerlik kazanıyor. Özellikle yoğun ilgi göre anime ve mangalara ulaşmak ise her zaman pek de kolay olmayabiliyor. Yunus Oruç ve Emre Demir tarafından hayata geçirilen yerli girişim Animega ise bünyesinde çeşitli anime dizilerini, filmleri ve de mangaları barındıran küresel ve sosyal bir anime içerik platformu olarak hizmet sunuyor. Mobil uygulama olarak sunulan ve halihazırda 1 milyondan fazla indirilen Animega, animesever kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap ediyor.

Yerli Platformlar ile Kullanıcılar Ortak Paydada Buluşuyor 2

Ebeveynler aile etkinliklerini kolaylıkla planlıyor

2017 yılının aralık ayında Burçin Önal tarafından kurulan ve Ali Yücelen ortaklığında geliştirilen Good Parents, aileleri ve çocuklarıyla beraber nasıl etkinlikler planyabilecekleri konusunda kafa yoran ebeveynlerin yardımına koşuyor. Hem web site hem de mobil uygulama olarak hizmet veren platform, dans, gezi, kamp, müzik, sağlık, sanat ve spor gibi kategorilerde olmak üzere halihazırda 850’den fazla etkinlik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Yapay zeka teknolojisi yardımıyla çocukların yaşına, ilgi alanlarına ve konumlarına uygun etkinlikler öneren platformda aynı zamanda kullanıcı yorumları sayesinde etkinlik merkezlerine dair değerlendirmelerde bulunmak da mümkün.

Yerli Platformlar ile Kullanıcılar Ortak Paydada Buluşuyor 3