Yerli Girişimler Teknoloji Dünyasını Canlandırıyor

Yerli Girişimler Teknoloji Dünyasını Canlandırıyor

Altın çağını yaşayan teknoloji dünyasında her geçen gün yeni bir gelişme gündeme geliyor. Hem bireysel hem de kurumsal hayatta pek çok avantaj sağlayan bu teknolojik gelişmeler sayesinde birçok işlem çok daha pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Teknolojinin gelişmesine katkıda bulunan girişimcilik ekosisteminde ise çeşitli hizmetlere yerli alternatifler sunan girişimler öne çıkıyor. Peki son zamanlarda dikkatleri üzerine toplayan yerli girişimlerin arasında hangileri öne çıkıyor?

Sunumlar daha pratik hale geliyor

Yeni nesil bir görüntü kontor sistemi olan Wollox, interaktif bir ekran dönüştürücü olarak tanımlanıyor. Projeksiyon cihazlarının daha verimli kullanılmasını sağlayan Wollox, etkileşimi de artırıyor. Toplantı veya konferans salonlarında projeksiyon cihazları ile sunum yapılan bilgisayarlar ile kablosuz bağlantı kurulmasını sağlayan cihaz, uzun mesafe kablolama zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda görüntünün yansıtıldığı alanı etkileşimli bir çalışma alanına da çeviren cihaz, mobil cihazlar ile de çalışabiliyor. Böylece sunum yapmak için bilgisayara bağlı kalmayan kullanıcılar, radyo frekans protokolü kullanan cihaz sayesinde hızlı veri ve görüntü transferi elde ediyor. Girişim, kitlesel fonlama platformu olan Arıkovanı‘nda destek bekliyor.

Yerli Girişimler Teknoloji Dünyasını Canlandırıyor 2

Canlı yayınlara yerli alternatif

Canlı yayın yazılımının yanı sıra üç boyutlu ortam oluşturma ve aktarma olanağı sağlayan volumetrik video yazılımı olmak üzere iki farklı projeye sahip Ant Media isimli girişim, canlı yayın sorununa yerli bir çözüm sunuyor. İnternet üzerinden canlı yayın yapmayı mümkün kılan Ant Media Server yazılımı, aynı anda sosyal ağlarda yayın yapma olanağı da tanıyor. Her platform için ayrı ayrı yayın yapma zorunluluğuna son veren yazılım ile tek bir yayın yapılarak daha verimli bir sonuç elde ediliyor. WebRTC uyumu ile bütün tarayıcılarda yüksek performans sergileyen girişim, 2016 yılında hayata geçirildi.

Yerli Girişimler Teknoloji Dünyasını Canlandırıyor 2

Görsel Kaynak: https://webrazzi.com