Yaratıcı Tasarımcılar Gündelik Eşyaları Duvarda Sergiliyor 2

Yaratıcı Tasarımcılar Gündelik Eşyaları Duvarda Sergiliyor

Gündelik hayatın önemli bir kısmının dört duvar arasında geçtiği göz önünde bulundurulduğunda iç mekan tasarımı kritik bir değer kazanıyor. İnsanlar evlerini hem kullanışlı hem de estetik algıya hitap eden objelerle donatmayı tercih ediyorlar. Ancak işlevselliğiyle ön plana çıkan birçok elektronik cihaz veya eşya, evin tasarımına uyum sağlamakta zorluk çekebiliyor. Bu doğrultuda gündelik eşyaları dönüştürerek son derece ilgi çekici hale getiren tasarımcıların projeleri de yoğun ilgi görüyor.

İşte hem kullanışlı hem de göz alıcı ürün tasarımlarına dikkat çeken örnekler…

Estetiklik ve işlevsellik çamaşır makinesinde birleşiyor

Almanya merkezli tasarım ofisi Kurz Kurz Design tarafından tasarlanan çamaşır makinesi konsepti sayesinde artık çamaşır makineleri saklanan bir cihaz yerine sergilenen bir esere dönüşüyor. Genellikle evlerin banyo veya mutfaklarında geri planda duran çamaşır makineleri, tasarım ekibinin elinde ön plana çıkarak dikkat çekici bir görünüm kazanıyor. Son derece minimalist bir tasarıma sahip çamaşır makineleri duvarlara yerleştirilerek tabloları aratmıyor.

Yaratıcı Tasarımcılar Gündelik Eşyaları Duvarda Sergiliyor 2

Yaratıcı Tasarımcılar Gündelik Eşyaları Duvarda Sergiliyor 3

Yaratıcı Tasarımcılar Gündelik Eşyaları Duvarda Sergiliyor 4

Kedi dostları duvarlarına eğlence katıyor

Tayvan merkezli tasarım ofisi MYZOO, hayvan dostlarına yönelik ürün tasarımlarına odaklanıyor. Bu anlamda kedilere özel bir dinlenme alanı tasarlayan ekip, Spaceship Gamma Clear Cat Perch ismini verdikleri proje kapsamında duvara monte edilen bir kedi koltuğu geliştirdi. Kedilerin yüksek alanlarda vakit geçirmeyi tercih etmelerinden yola çıkan tasarımcılar, tahta malzeme kullanarak üretilen yuvarlak alanı şeffaf plastik cam ile tamamlıyorlar. Böylece kediler bir yandan dinlenirken diğer yandan da etrafı gözlemleme fırsatı yakalayabiliyorlar.

Yaratıcı Tasarımcılar Gündelik Eşyaları Duvarda Sergiliyor 5

Yaratıcı Tasarımcılar Gündelik Eşyaları Duvarda Sergiliyor 6

Yaratıcı Tasarımcılar Gündelik Eşyaları Duvarda Sergiliyor 7

Görsel Kaynak: http://www.yankodesign.com