Yaratıcı Mimari Tasarımlar, Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor

Yaratıcı Mimari Tasarımlar, Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor

İnsanların günün büyük bir kısmını geçirdiği iç mekanların tasarımı söz konusu olduğunda konforlu yaşama ve çalışma alanları yaratan işlevselliğin yanı sıra göze hitap eden ilgi çekiciliği sağlayan estetiklik de önem taşıyor. Özellikle oteller, ziyaretçilerin dikkatini çeken iç mekan tasarımlarına öncelik tanıyor. Bu doğrultuda Çin merkezli bir tasarım ofisinin ortaya koyduğu otel projesi de hayal gücünün sınırları olmadığını gözler önüne seriyor.

Hollandalı ressam ve grafik sanatçısı M.C. Escher’ın matematiksel kurguladığı ve ilk bakışta imkansız görünen eserlerinden ilham alan tasarımcılar, Çin’in Guilin şehrinde yer alan oteli de adeta Escher’ın tablolarından bir kesite dönüştürüyor. Merdivenler ve duvarları optik illüzyonlar yaratacak şekilde tasarlayan ekip, ışıklandırmaları ise kapı ve mobilyaların altına saklayarak daha gizemli bir görünüm elde etmeyi hedefliyor.

Odaların arasındaki koridorlarda labirentlerden esinlenen tasarımcılar, oda tasarımlarında da rüya ve masallar diyarından esinleniyor. Renk seçimlerinde ise pastel tonlara yönelen tasarımcılar, minimalist ve yaratıcı bir otel projesine imza atıyor.

Yaratıcı Mimari Tasarımlar, Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor 2

Yaratıcı Mimari Tasarımlar, Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor 3

Yaratıcı Mimari Tasarımlar, Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor 4

Yaratıcı Mimari Tasarımlar, Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor 5

Yaratıcı Mimari Tasarımlar, Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor 6

Yaratıcı Mimari Tasarımlar, Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor 7

Yaratıcı Mimari Tasarımlar, Hayal Gücünün Sınırlarını Zorluyor 8

Görsel Kaynak: https://www.designboom.com/