Türk Girişim, Kamera Görüntü Kayıtlarını Geliştiriyor

Türk Girişim, Kamera Görüntü Kayıtlarını Geliştiriyor

Son derece hızlı bir şekilde gelişen modern teknolojiyle beraber her geçen gün birbirinden yararlı uygulamalara ve inovatif cihazların üretimine tanıklık etmek mümkün. Gerek gündelik hayatı gerekse operasyonel süreçleri oldukça pratik bir hale getiren inovasyonlara imza atan girişimler sayesinde birçok alanda önemli avantajlar sağlanıyor. Bu doğrultuda Türk bir girişimin geliştirdiği inovatif cihaz ise kamera ile çekilen görüntü kayıtlarını farklı bir boyuta taşıyor.

Makine mühendisi, endüstriyel tasarımcı ve görüntü yönetmeni olan 3 Türk kardeşin bir araya gelerek kurduğu girişim kapsamında stabil, akıcı ve hareketli kamera görüntüleri kaydetmeyi mümkün kılan bir cihaza imza atılıyor. Video kayıtlarında yaşanan en önemli sorunlardan biri olan titremeyi engelleme amacıyla kullanılan ve gimbal adı verilen bir cihaz geliştiren ekip, geliştirdikleri 3 eksenli gimbal ile kaliteyi önemli ölçüde artırıyor.

Kameranın üzerine bağlandıktan sonra herhangi bir ayara gerek duymadan çantasına kaldırılabilen bu inovatif cihaz, ihtiyaç duyulduğunda ise ayar kurmadan hızla çantadan çıkartılarak kullanıma hazır hale geliyor. Aynı zamanda 3 eksende bulunan motorlara sahip olan cihaz, hiçbir kısıtlama olmadan 360 derece de dönebiliyor. Ar-Ge çalışmalarını sürdürmeye devam eden girişimci ekip, inovatif cihazları ile 10 saate kadar çekim, yüz takibi, 6 kg’ye kadar kamera taşıma ve time lapse video çekimi gibi özellikler de sunuyor.

Türk Girişim, Kamera Görüntü Kayıtlarını Geliştiriyor 2