İnovatif Yerli Mobil Uygulamalardan Kullanıcılara Kolaylıklar

İnovatif Yerli Mobil Uygulamalardan Kullanıcılara Kolaylıklar

Mobil teknolojilerin yükselişi son derece hızlı bir şekilde devam ediyor. Mobil kullanıcı davranışlarını inceleyen araştırmalardan elde edilen veriler sonucunda 2017 yılında internet trafiğinin yüzde 51,12’sinin akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştiği kaydediliyor. Dolayısıyla kullanıcıların hayatını pratik bir hale getiren mobil uygulamaların sayısı da giderek artıyor. Peki her an her yerde işlem yapma fırsatı tanıyan yerli mobil uygulamalardan hangileri son zamanlarda dikkat çekiyor?

Kredi kullanıcılarına mobil destek

Yaygın olarak kullanılan konut, ihtiyaç ve taşıt kredileri söz konusu olduğunda devreye giren girişim Kredya, mobil uygulaması sayesinde kredi süreçlerini çok daha pratik bir hale getiriyor. Kredi arama, başvuru, ödeme gibi süreçler boyunca kullanıcılara destek sağlayan platform, 2017 yılının ağustos ayında Murat Çetinkaya ve Mark E. Stephan tarafından hayata geçirildi. Faizler düştüğünde uygun yapılandırma fırsatlarını takip etmeyi sağlayan platform yardımıyla kredi kullanıcılarının tasarruf sağlaması da mümkün olabiliyor. Bankalardan en güncel teklifleri alıp en doğru kararları vermeyi mümkün kılma amacıyla yola çıkan Kredya, yurt dışına açılmayı hedefliyor.

İnovatif Yerli Mobil Uygulamalardan Kullanıcılara Kolaylıklar 2

Oyuncular yerli sosyal ağda buluşuyor

2017 yılının şubat ayında Doğukan Nurbige ve Cankat Demir tarafından kurulan Rush, oyunseverlere özel bir sosyal medya platformu olarak öne çıkıyor. Oyun oynayanların kendilerine en uygun takım arkadaşlarını bulmalarını sağlayan Rush, oyun tutkunlarını bir araya getiriyor. Mobil uygulama üzerinden profil oluşturan kullanıcılar, oynadıkları oyunlara ve kişisel kriterlerine göre lobiler kurup takımlarını oluşturabiliyorlar. Kullanıcıların kendi oyun ağlarını oluşturmalarını mümkün kılan Rush, oyun oynama deneyimini sosyal medya ile zenginleştiriyor.

İnovatif Yerli Mobil Uygulamalardan Kullanıcılara Kolaylıklar 3