İnovatif Tasarımlar Su Kullanımını Pratikleştiriyor

İnovatif Tasarımlar Su Kullanımını Pratikleştiriyor

Su, insanların en önemli ihtiyaçlarının başında geliyor. Gerek içmek gerekse yıkanmak için her an temiz bir su kaynağına ulaşabilir olmak önem taşıyor. Sağlıklı bir yaşamın altın kuralı olan sağlıklı su erişimi ise inovatif tasarımlar sayesinde daha pratik bir hale getiriliyor. Peki suyu hedef tahtasına alan tasarımcıların elinden çıkan yaratıcı tasarımlar söz konusu olduğunda hangi örnekler dikkat çekiyor?

Her an her yerde temiz su yanınızda

Özellikle mevsim sıcaklarında günlük su ihtiyacı bir hayli yüksek. Fakat örneğin dışarıdayken veya yolculuk esnasında suya erişmek her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda insanların yanında bir şişe su bulundurması da susuzluk gibi sorunlarla karşılaşmalarının önüne geçebiliyor. HYDAWAY isimli su şişesi ise hem katlanabilir olmasıyla hem de su arıtma özelliği sayesinde birçok avantajı beraberinde getiriyor. Esnek silikon ve BPA’sız plastik malzemelerden oluşan şişe, dümdüz yassı bir yüzey haline gelecek şekilde katlanabiliyor. Böylece çantada çok az yer kaplayan şişe, aynı zamanda içerdiği karbon filtresi yardımıyla içilen her yudumun taze ve temiz olmasını sağlıyor.

İnovatif Tasarımlar Su Kullanımını Pratikleştiriyor 3

İnovatif Tasarımlar Su Kullanımını Pratikleştiriyor 2

İnovatif Tasarımlar Su Kullanımını Pratikleştiriyor 4

Yenilikçi duş başlığı ile su tasarrufu

Kullanılabilir temiz su kaynaklarının kısıtlı olmasıyla beraber tasarruflu su tüketimi de kritik bir değer kazanıyor. Özellike duş alırken fark edilmese de sadece 20 dakika içerisinde 190 litreye kadar su harcanabiliyor. Bu soruna parmak basan Rua isimli duş başlığı ise duş başında 50 litre su tasarrufu sağlayabiliyor. Oldukça minimalist bir tasarıma sahip bu duş başlığı, kişinin etrafını saran ve basınçtan ödün vermeyen bir duş deneyimi sunuyor.

İnovatif Tasarımlar Su Kullanımını Pratikleştiriyor

Görsel Kaynak: http://www.yankodesign.com