İnovatif Depolama Çözümleri Gündelik Hayatı Kolaylaştırıyor 5

İnovatif Depolama Çözümleri Gündelik Hayatı Kolaylaştırıyor

Gündelik hayatta sıklıkla yaşanan sorunlara yenilikçi çözümler sunmayı esas alan inovasyonlar sayesinde can sıkan durumların önüne geçmek çok daha kolay bir hale geliyor. Bu anlamda gerek yolculuk esnasında taşınan objeler gerekse daha sonra yenmek üzere saklanan gıdalar olsun, daha verimli sonuçlar sunan depolama çözümleri değer kazanıyor. Peki günlük hayattaki nesne depolama ve taşıma sorunlarına inovatif alternatifler sunan ürünlerden hangileri öne çıkıyor?

Anahtarınızı sık sık kaybediyor musunuz?

Günlük hayatta dışarıdayken anahtar ve bozuk para gibi eşyalar neredeyse herkesin ihtiyaç duyduğu ve yanında bulundurduğu eşyalar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Aynı zamanda en sık kaybolan eşyalara dahil olan bu tarz ürünleri taşımanın yenilikçi yöntemi olarak ise The Pocketbands 3.0 öne çıkıyor. Spor yaparken veya meşgul olunan durumlarda bu önemli eşyaları elde taşıma yerine bileğe bağlamayı mümkün kılan ürünler tasarlayan Devin Eisner, pratik bir projeye imza atıyor.

İnovatif Depolama Çözümleri Gündelik Hayatı Kolaylaştırıyor

İnovatif Depolama Çözümleri Gündelik Hayatı Kolaylaştırıyor 2

Yiyecekleri saklamanın verimli yolu

Hemen her mutfağın vazgeçilmez bir parçası olarak görülen buzdolabı poşetleri ve saklama kapları, gıdaların daha uzun bir biçimde muhafaza edilmesini mümkün kılıyor. Tasarımcı Rebecca Finell ise plastik yerine silikon kullanarak tasarladığı Silicone Zip Top ile yiyecek saklamanın çok daha verimli ve pratik bir yöntemini sunuyor. Plastik kullanımını azaltarak çevre dostu olmasıyla öne çıkan silikon kaplar, fermuarlı mekanizmasıyla kapağa da ihtiyaç bırakmıyor. Esnek, sıcağa ve soğuğa dayanıklı, yıkanabilir, mikrodalgada kullanılabilir, sızdırmayan yapıda olan bu kaplar, mutfak alışkanlıklarını değiştirme potansiyeline sahip.

İnovatif Depolama Çözümleri Gündelik Hayatı Kolaylaştırıyor 4

İnovatif Depolama Çözümleri Gündelik Hayatı Kolaylaştırıyor 3

Görsel Kaynak: http://www.yankodesign.com