Hayatı Kolaylaştıran Yerli Pazar Yeri Platformları

Hayatı Kolaylaştıran Yerli Pazar Yeri Platformları

Dijital dönüşüm ile beraber birçok işlem hızlı ve pratik bir şekilde dijital ortamlar üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bu anlamda hayatı kolaylaştıran dijital platformlar arasında elektronik pazar yerleri ise yoğun ilgi görüyor. Ürün ve hizmet sağlayıcıları alıcılar ile buluşturan pazar yerleri, ihtiyaç sahiplerinin beklentilerine doğru ve etkili bir biçimde karşılık veriyor. Gerek işletmelerini devretmek isteyenlerin gerekse API arayanların ihtiyaçlarına yanıt veren yerli pazar yerleri de girişimcilik ekosisteminin güçlenmesine önemli boyutta katkıda bulunuyor.

İşletmesini devretmek isteyenlere kolaylık sağlanıyor

Eren Sağlam ve Ömer Sağlam tarafından hayata geçirilen Devrediyorum.com, işletmesini devretmek isteyen kişiler ile iş sahibi olmak isteyen kullanıcılar arasında köprü kuruyor. Bünyesinde bayilik/franchise veren kurumsal firmaların da yer aldığı platform, çeşitli işletmelerin bulunduğu bir pazar yeri görevi görüyor. Aktif üye ve ilan sayısı 2 ay içerisinde 2 bini aşan platformun halihazırda 40 kurumsal firma ile anlaştığı biliniyor. 2018 yılı sonu itibarıyla 10 bin tekil ilana ve 500 kurumsal firmaya ulaşma hedefi taşıdığı belirtilen Devrediyorum.com, işletme sahiplerine inovatif çözümler sunuyor.

Hayatı Kolaylaştıran Yerli Pazar Yeri Platformları 2

API’ler tek bir noktada buluşuyor

Günümüzde bilişim alanında faaliyet gösteren birçok girişim, uygulama programlama arayüzlerine (API) ihtiyaç duyuyor. Bir uygulamanın başka bir uygulamaya ait özellikleri kullanmasını sağlayan yazılım arayüzleri olarak tanımlanan API’ler, çeşitli projelerin geliştirilmesine katkıda bulunuyor. Bu anlamda API arayanların istedikleri API’leri hızlıca bulmasını sağlayan CollectApi.com, çeşitli kategorilerden çok sayıda API’nin yer aldığı bir pazar yeri olarak öne çıkıyor. E-ticaret, ekonomi, hava durumu, oyun, sözlük gibi çeşitli kategorilerde API’lerin yer aldığı platform, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre aylık paket seçenekleri sunuyor.

Hayatı Kolaylaştıran Yerli Pazar Yeri Platformları 3