Günlük İhtiyaçlara Yönelik Yerli Platformlar 3

Günlük İhtiyaçlara Yönelik Yerli Platformlar

Geleneksel süregelen yöntemleri yenilikçi bir bakış açısıyla ele alarak daha pratik bir hale getirme prensibiyle yola çıkan inovatif girişimler sayesinde günlük ihtiyaçları karşılamak da artık daha kolay bir hale geliyor. Bu doğrultuda hayata geçirilen girişimler de stresli olabilen birçok durumun önüne geçerek avantajlar sunabiliyor. Gerek yoğun tempoyla geçen stresli bir günün ardından yemek yapmak gerekse geleceği şekillendiren üniversite tercihleri olsun, yerli platformlar hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. İşte kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlarına etkili bir biçimde karşılık veren yerli platformlara örnekler…

Evde yemek yapmanın pratik yolu

İş yoğunluğuyla geçen günlerin ardından evde sağlıklı yemekler hazırlamak her zaman pek de kolay olmayabiliyor. Bu anlamda kişilerin hızlı bir alternatif olan hazır ve çoğu zaman sağlıksız gıdalara yönelmelerinin önüne geçmek amacıyla ise ŞefGibi imdada koşuyor. 2017 yılında Korgün Koyunpınar ve Orçun Seviğ tarafından hayata geçirilen platform, haftalık yemek paketleri hazırlayarak kişilerin evde yemek yapmalarını oldukça kolaylaştırıyor.

Beslenme tercihlerine göre kendi paketlerini oluşturan kullanıcılara her hafta pratik tarifler ve bu tarifleri yapabilmeleri için gerekli malzemeler gönderiliyor. Bu sayede alışveriş sorununu kolaylıkla çözen kullanıcılar, kendi tercihleri doğrultusunda sağlıklı yiyecekleri pratik bir şekilde hazırlayabiliyorlar.

Günlük İhtiyaçlara Yönelik Yerli Platformlar 2

Öğrencilerin üniversite tercihlerine büyük yardım

Birçok öğrenci için üniversite sınavında yaptıkları tercihler, geleceklerini şekillendiriyor. Hangi üniversitede hangi bölümü seçecekleri konusunda kararsızlık yaşayan öğrenciler ise Hangi Üniversite Hangi Bölüm isimli platform sayesinde daha verimli bir karar sürecinden geçebiliyorlar. Üniversite öğrencileriyle aday öğrencileri bir araya getiren platform, aday öğrencilerin kendileri için en uygun bölümleri keşfedip en doğru kararları vermelerine zemin hazırlıyor.

2018 yılında Elif Aleyna Duman ve Berke Yağız Sevim tarafından kurulan platform, halihazırda 1 milyondan fazla sayfa görüntülenmesine ve 200 binden fazla kullanıcıya sahip. Özel röportajlar, makaleler gibi yararlı içeriklerin yanı sıra bölümlerin taban puanları ve puan hesaplama gibi özelliklere de sahip platform, aday öğrencilerin önemli bilgilere erişmelerine aracı oluyor.

Günlük İhtiyaçlara Yönelik Yerli Platformlar