Günlük Hayatı Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar

Günlük Hayatı Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar

Son yılların büyük bir hızla yükselen teknolojileri arasında yer alan mobil, her an her yerden işlem yapabilme kolaylığı sunuyor. Dolayısıyla dünya nüfusunun yarısı da artık mobil kullanıcı olarak sınıflandırılıyor. Gündelik hayatı çok daha pratik bir hale getiren mobil uygulamalar, kullanıcılara çeşitli noktalarda önemli avantajlar sunuyor. Peki son zamanlarda hangi mobil uygulamalar dikkat çekiyor?

Köpek gezdirme hizmeti artık online

Günün büyük bir kısmını dışarıda geçirmek zorunda olan köpek ebeveynlerinin en büyük sorunlarından biri de köpeklerin düzenli olarak dışarıya çıkma ihtiyacını karşılamak olabilir. Gerek sosyalleşmek gerekse tuvalet ihtiyaçlarını gidermek adına dışarı çıkmaları gereken köpekler için DogGO isimli yerli mobil uygulama önemli bir çözüm sunuyor. Nitekim köpek ebeveyni kullanıcılar, GPS takibi de sunan mobil uygulama üzerinden köpek gezdirme hizmetinden yararlanabiliyorlar. Mehmet Oğul Gürsoy, Ömercan Dede ve Cem Elibol tarafından hayata geçirilen girişim sayesinde halihazırda 4 ayda 150’nin üzerinde farklı köpek ile 1500’ün üzerinde yürüyüş gerçekleştirildi.

Günlük Hayatı Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar 2

Yemekler kullanıcıların ayağına geliyor

Restoranlar ile mobil kullanıcılar arasında bir köprü kuran mobil uygulama Glovo, kullanıcıların diledikleri restoranlara giderek istedikleri yiyecekleri kapılarına getiren bir kurye görevi görüyor. Kuryelerin gerçek zamanlı bir şekilde harita üzerinden takip edilmesini sağlayan platform üzerinden online olarak ödeme gerçekleştirilebiliyor. Halihazırda İstanbul’da hizmet sunmaya başlayan girişimin bünyesinde 35 adet restoran yer alıyor.

Günlük Hayatı Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar 3