Gençlerin Yaratıcı Fikirlerini Bekleyen Tasarım Yarışmaları

Gençlerin Yaratıcı Fikirlerini Bekleyen Tasarım Yarışmaları

Dünyayı şekillendirme gücüne sahip olan tasarım, geniş bir yelpazede sıralanan alanlarıyla her dalda oldukça ilgi çekici projelerin öne çıkmasına zemin hazırlıyor. Bu anlamda düzenlenen tasarım yarışmaları ise yeni yeteneklerin keşfedilmesine önayak olarak topluma fayda sağlıyor. İşte özellikle gençlerin yaratıcı fikirlerini davet eden yerli tasarım yarışmalarına örnekler…

Caz festivaline afiş tasarlanıyor

2019 yılının mart ayında gerçekleşecek olan 26. İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında 17. Caz Afişi Yarışması düzenleniyor. Avrupa cazına odaklanan festival çerçevesinde düzenlenen yarışmada, özellikle gençlerin bakış açılarına öncelik tanınıyor. Grafik tasarıma ilgi duyan gençlerin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergilemelerine zemin hazırlayan yarışma kapsamında seçilen tasarım, organizasyonun afişi olarak kullanılmaya hak kazanacak. Hem öğrencilere hem de genç tasarımcılara yönelik yarışmanın son başvuru tarihi ise 21 Aralık 2018.

Gençlerin Yaratıcı Fikirlerini Bekleyen Tasarım Yarışmaları 2

Genç tasarımcıların yenilikçi fikirleri aranıyor

25. MARBLE Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı etkinlikleri kapsamında ikinci kez düzenlenen Genç Yaratıcı Fikirler Platformu Değişik Tasarım Yarışması, genç yetenekler ile yenilikçi firmalar arasında köprü kurmayı hedefliyor. Türkiye’nin doğal taş sektörünü genç tasarımcıların yenilikçi fikirleri ile zenginleştirmeyi amaçlayan yarışma, endüstriyel tasarım, iç mimarlık, peyzaj, mimarlık, seramik, heykel bölümü öğrencileri ve mezunlarına odaklanıyor. Yarışma, 15 Ocak 2019 tarihine kadar başvuruları kabul ediyor.

Gençlerin Yaratıcı Fikirlerini Bekleyen Tasarım Yarışmaları 3