Avantajlar Sağlayan Yerli Mobil Uygulamalar

Avantajlar Sağlayan Yerli Mobil Uygulamalar

Teknoloji çağının en yoğun ilgi gören teknolojilerinden olan mobil dünya, mekandan ve zamandan bağımsız işlem yapmayı sağlayarak hayatı kolaylaştırıyor. Dünya nüfusunun neredeyse yarısının mobil kullanıcı olması da mobil mecralara olan ilginin giderek arttığına işaret ediyor. Sayısı 5 milyonu aşan mobil uygulamalar ise geniş kategori yelpazesinde kullanıcılara pratik avantajlar sağlamaya devam ediyor. Peki yerli girişimler tarafından geliştirilen mobil uygulamalardan hangileri öne çıkıyor?

Alışverişler katlanarak kazandırıyor

Banu Turgut ve Nilhan Gür tarafından kurulan bir teknoloji girişimi olan Qumpara, kullanıcıların gerçekleştirdikleri alışverişler ile daha da kazançlı çıkmalarını sağlayan yeni nesil bir uygulama olarak öne çıkıyor. Kullanıcıların alışveriş fişlerinin fotoğraflarını uygulama üzerinden göndererek çeşitli hediyeler kazandıkları uygulama, alışverişi daha keyifli bir hale getiriyor. Bir süre önce imzaladıkları anlaşma ile uluslararası pazarlarda da faaliyet göstermeyi hedefleyen Turgut ve Gür tarafından hayata geçirilen Qumpara, halihazırda 200 binin üzerinde kullanıcı sayısıyla global bir marka olma yolunda ilerliyor.

Avantajlar Sağlayan Yerli Mobil Uygulamalar 2

Elektronik cihazlar her an her yerden kolaylıkla sigortalanıyor

2017 yılında Yusuf Mete tarafından hayata geçirilen StuffApp, kullanıcıların değerli elektronik cihazlarını kolaylıkla sigortlamalarını sağlayan bir platform olarak dikkat çekiyor. Gerek yeni gerekse ikinci el ürünler için çeşitli sigortalama seçenekleri sunan platform, gündelik hayatta yaşanabilen kazalar sonucunda oluşan hasar kaybını en aza indirgemeyi hedefliyor. Kullanıcıların mobil cihazları üzerinden her an her yerde sigorta fiyatlarını karşılaştırmalarını sağlayan mobil uygulama sayesinde kullanıcılar ürünlerinin fotoğraflarını yükleyerek hızlı bir şekilde sigortalama işlemini tamamlayabiliyorlar.

Avantajlar Sağlayan Yerli Mobil Uygulamalar 3